Ile kosztuje Corel Draw - cena, rodzaje, gdzie kupić? I w ogóle co to jest Corel Draw?

Programy graficzne. Grafika wektorowa i jej zalety

Aby dokładnie wyjaśnić czym jest ten program graficzny, musimy przybliżyć Wam pojęcie grafiki wektorowej. 

Opiera się ona o: 

 • punkty,
 • krzywe 
 • i linie, 

które przecinają się w układzie współrzędnych. 

Skalowalność 

Jej największą zaletą jest fakt, że obraz nie traci na jakości nawet przy dużym zbliżeniu. Pliki wektorowe mają format .SVG, który pozwala na otwarcie w większości programów graficznych, ponieważ do żadnego z nich nie jest przypisany na wyłączność. Drobne wektorowe pliki można z powodzeniem przesyłać online, co dla freelancerów jest dużym ułatwieniem.

Jak często popadliście we frustrację, gdy chcieliście zmienić rozmiar grafiki, ale traciła ona przy tym swoją pierwotną jakość? Przewagą grafiki wektorowej nad rastrową jest fakt, że ta pierwsza się tak nie zachowuje - jest skalowalna i elastyczna.

Jakość grafiki świadczy o profesjonalizmie (lub jego braku) osoby ją wykonującej. W dzisiejszych czasach - jedna strona jest otwierana zarówno na smartfonie, tablecie jak i komputerze. Dlatego zachowanie rozdzielczości jest niezwykle istotne. 

Miejsce na dysku

W branży IT praktycznie nie istnieje pojęcie wolnego miejsca na dysku. Tworząc grafiki wektorowe, będziecie potrzebowali mniej dysków (a przynajmniej więcej ich zmieścicie na jednym). 

Ponieważ grafika wektorowa to w dużej mierze równania matematyczne – zajmuje znacznie mniej miejsca niż grafiki składające się z pikseli. 

Wykorzystanie grafiki wektorowej

W niektórych zleceniach zastosowanie jej jest wręcz niezbędne. Do tej grupy należą logotypy, które muszą wyglądać równie dobrze na drobnej wizytówce jak i ogromnym billboardzie. 

Aby praca z grafiką wektorową przebiegała bezproblemowo, niezbędne jest by użyć odpowiedni program graficzny do rysowania. Jednym z nich jest właśnie Corel Draw – oprogramowanie służące do profesjonalnego tworzenia ilustracji. 

Corel Draw Suite 2021

Jest pakietem wielu bardzo przydatnych aplikacji (kompatybilnych z Windowsem), które mają ułatwić pracę. 

Corel Draw – aplikacja do graficznego projektowania ilustracji wektorowych.

Corel Photo-Paint – aplikacja umożliwiająca edytowanie zdjęć za pomocą sztucznej inteligencji.

CorelDraw.App – daje zdalny dostęp do projektów, dzięki czemu komunikacja z klientem jest znacznie sprawniejsza. Także w wersji na iPada.

Corel Font Manager – pozwala na uporządkowanie czcionek oraz używanie ulubionych, bez konieczności instalowania ich.

After Shot 3 HDR – edytor zdjęć RAW lub JPEG, który zapisuje prace w formacie HDR, charakteryzującym się dużą rozpiętością tonalną.

Corel Graphic Suite 2020 czy Coreldraw 2021?

Najnowszy Corel 2021 jest wyposażony w wiele funkcji, których brakuje jego poprzednikowi. Należą do nich: 

 • dokowane okno w którym wyświetlają się wszystkie strony projektu (co znacznie przyspiesza pracę), 
 • automatyczne dopasowanie strony – to kolejny oszczędzacz czasu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby strona dopasowała się do zawartości,
 • prowadnice – są niezwykle pomocne przy złożonych projektach,
 • opcja przyciągania do innych obiektów – dzięki niej można szybko i precyzyjnie przekształcać i przesuwać elementy projektu, 
 • rysowanie w perspektywie – znajomość perspektywy to absolutna podstawa u każdego grafika. Aby ułatwić pracę, CorelDraw 2021 udostępnia cztery rodzaje siatek, możliwych do dopasowania do swoich potrzeb,
 • obsługa formatu HEIF, który jest często wykorzystywany przez smartfony do robienia zdjęć,  
 • dopasowanie obrazów – skraca czas pracy, przez natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych filtrów. 

Corel Draw cena

Nie da się ukryć, że nie należy do najniższych. Co się na nią składa? Właściwie wszystko to co powyżej, czyli wiele optymalizacji, które pozwalają zaoszczędzić czas, a jak wiadomo: czas to pieniądz. 

Corel licencja 

Kupując oprogramowanie, nie zawsze otrzymujecie je na stałe. Czas i sposób, w których możecie z nich korzystać określa licencja. Można wyróżnić jej 2 główne jej rodzaje:

 • licencja wieczysta (czyli ta, którą otrzymujecie wybierając Corel) – bezterminowa. Pozwala na użytkowanie programu bez żadnych ograniczeń czasowych. Jej koszt jest jednorazowy i często wydaje się wyższy niż w przypadku…
 • subskrypcji czyli „wynajmowania” programu na pewien czas. Opłata często wnoszona jest miesięcznie lub rocznie. 

Najlepszy program do rysowania na komputer? Corel. Czy na pewno tylko dla profesjonalistów?

Jeśli szukacie programu do rysowania na komputerze, to jesteście w dobrym miejscu. Gotowe prowadnice bardzo pomogą Wam wyćwiczyć podstawy rysunku. Jak się uczyć, to od początku na dobrych narzędziach (żeby się nie zniechęcić), a CorelDraw zdecydowanie do nich należy. 

Pozwala na tworzenie tak zaawansowanych ilustracji, że jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia. Dzięki aplikacji Corel, nie musicie ograniczać swojej pracy do tak mało kreatywnej przestrzeni jaką jest biurko. Możecie zabrać tablet na łono natury, czy w jakiekolwiek inne inspirujące Was miejsce i tam puścić wodze fantazji. 

Jeśli zatem zależy Wam na:

 • profesjonalizmie,
 • wysokiej jakości waszych prac (niezależnie od rozmiaru jaki przybiorą), 
 • szybkiej komunikacji z klientami 
 • i narzędziu, które po prostu - ułatwia pracę

wybierzcie Corel Draw

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy! Dodaj komentarz

Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 29 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.