Programy graficzne

Profesjonalne programy dla grafików - Corel oraz Adobe

Programy graficzne z legalną licencją wieczystą 

W dzisiejszych czasach poziom rozwoju programów do obróbki graficznej jest tak wysoki, że niemal każdy fotomontaż może wyglądać realistycznie! Obrazy odgrywają ogromną rolę w reklamie, na portalach społecznościowych, czy w sztuce i filmie. Wybór między programami graficznymi takimi jak Adobe a Corel zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Obie firmy oferują potężne narzędzia do grafiki, które pozwolą Ci osiągnąć doskonałe rezultaty. Wybierając odpowiednie oprogramowanie, możesz w pełni wykorzystać swój potencjał twórczy i osiągnąć sukces w świecie grafiki komputerowej.

Czytaj więcej...

Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z opcji, warto się zastanowić do jakich celów ma nam służyć, bo zwykle inny program wybierzemy do obróbki i korekty zdjęć, zupełnie inny do grafik wektorowych, a jeszcze inny do tworzenia grafiki 3D. Celem uściślenia:

  • Grafika rastrowa to grafika w której obraz prezentowany jest poprzez matrycę punktów. Powstaje prostokątna siatka pikseli, gdzie każdemu jest przypisany jego kolor. Podczas powiększania obrazu powstaje charakterystyczna pikselizacja.
  • Grafika wektorowa to grafika w której obraz jest tworzony przy pomocy figur lub brył geometrycznych. W tym typie prezentowania obrazu grafika jest bezstratna, co oznacza że można ją przybliżać i skalować bez utraty jakości i bez pikselizacji.

Zdecydowanie się na którąś z tych kategorii znacznie ułatwi nam wybór i zaoszczędzi pieniędzy, gdyż zwykle te najbardziej zaawansowane narzędzia są płatne, a zorientowanie się wokół jednego rodzaju grafiki pozwoli nam na kupienie jednego kompleksowego produktu zamiast kilku.

Jest jeszcze jedna zaleta odgórnego ustalenia metody działania i stylu wykonywanej pracy – interfejs. Zaawansowane programy do grafiki mają bardzo wiele narzędzi, które składają się na obszerne „drzewka” opcji, gdzie każda jest odpowiednio skategoryzowana. Problem pojawia się jednak podczas przechodzenia z jednego oprogramowania na drugie, gdy okazuje się że producent drugiego kompletnie inaczej to zaprojektował i tak naprawdę wszystkiego trzeba się uczyć zupełnie od nowa. Dlatego duża część grafików niechętnie przerzuca się na inne środowiska i określa się mianem np. wyłącznie „corelowca”.

Programy graficzne – opinie

Nieocenioną pomocą przy dobieraniu odpowiedniego narzędzia są opinie innych użytkowników. Bardzo często są to ludzie którzy tak obszerne funkcjonalności jakie oferuje oprogramowanie mają w małym palcu i potrafią doradzić nam to, czego faktycznie potrzebujemy! Wystarczy wpisać nazwę programu w wyszukiwarce i zostaną nam podane jak na tacy plusy i minusy pracy z nim, a czasem nawet ciekawe funkcje i przydatne tajniki.

Oprogramowanie graficzne dla firm i osób prywatnych

Nasz sklep w asortymencie posiada produkty które kompleksowo zaopatrzą Cię we wszystkie potrzebne narzędzia do profesjonalnej obróbki grafiki: Adobe Photoshop, Adobe Premiere czy CorelDRAW.

Adobe Photoshop to bardzo bogate narzędzie do tworzenia i obróbki grafiki opartej głównie na fotografiach, czyli grafice rastrowej, ale także do tworzenia grafiki 3D. Adobe Premiere z kolei to program umożliwiający bardzo zaawansowaną edycję filmów wideo, a CorelDRAW pozwala na projektowanie grafiki wektorowej na potrzeby reklam, ulotek, czy portali społecznościowych.

Kategorie:
Nośnik:
Stan:
Sortuj:
Na stronie:
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 26 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.