Programy antywirusowe

Legalne i tanie programy antywirusowe z licencją 

Bezpieczeństwo w sieci z legalnym antywirusem

Bezpieczeństwo podczas poruszania się po sieci i przeglądania stron oraz załączników to kluczowy element użytkowania komputera. Wirusy stanowią realne zagrożenie dla naszego sprzętu, dlatego należy się przed nimi chronić. Działanie takich nieporządanych aplikacji jest bardzo nieprzewidywalne, począwszy od szpiegowania użytkownika, kradzieży haseł i plików, aż po usuwanie zawartości dysków czy w ekstremalnych przypadkach nawet fizyczne uszkodzenie podzespołów komputera, gdzie niezbędna będzie kosztowna wymiana takich elementów.

Warto więc zainwestować w programy antywirusowe, które pomogą nam zatrzymać takie podejrzane działania, a także ostrzegać nas w przypadkach potencjalnego zagrożenia.

Czytaj więcej...

Jak działają programy antywirusowe?

Takie programy zwykle działają na dwa podstawowe sposoby, różniąc się ewentualnie dodatkami. Jest to monitorowanie oraz skanowanie systemu oraz plików. Skanowanie polega na cyklicznym przeglądzie plików na dyskach w ustalonych odstępach czasowych - wykrywa podejrzane zawartości oraz daje nam możliwość dodawania takich do tzw. kwarantanny. Wrzucanie plików bądź pełnych lokalizacji do kwarantanny pozwala zachować pliki co do których intencji jesteśmy pewni, a zostały być może błędnie zaklasyfikowane. Monitorowanie zaś polega na ciągłym działaniu w tle i obserwowaniu każdego ruchu użytkownika, sprawdzaniu bieżąco używanych plików i nadzorowaniu działania komputera. Niektóre antywirusy posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak nadzorowanie odwiedzanych stron internetowych i powiadamianie o ich zabezpieczeniach, a także funkcje inteligentnego czyszczenia i optymalizacji komputera.

Najlepsze tanie oprogramowanie antywirusowe na rynku

Na rynku jest całe mnóstwo dobrych aplikacji ochronnych, które zdecydowanie są warte uwagi, ale jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim należy się zastanowić nad wyborem płatnej czy darmowej wersji!

Wersje darmowe są bardzo przyjazne dla naszego portfela, jednak najczęściej stanowią uboższą, okrojoną wersję produktów komercyjnych, z których usunięte zostały zaawansowane opcje, więc raczej nie uświadczymy żadnych dodatkowych funkcji. Cena jednak nie powinna w tym przypadku grać największej roli, gdyż straty jakie możemy ponieść potrafią przewyższyć cenę zakupu kilkukrotnie!

Jeśli zależy nam na naprawdę dobrej ochronie, z pewnością pomoże nam poczytanie opinii o programach antywirusowych na forach internetowych. Często możemy tam przeczytać o wadach i zaletach każdego z nich, ale także o potencjalnych zagrożeniach jakie na nas czyhają lub o niebezpiecznych sytuacjach które spotkały innych ludzi w związku z ich brakiem.

Jaki polecamy program antywirusowy?

W ofercie naszego sklepu znaleźć można płatne wersje antywirusów które cieszą się ogromnym zaufaniem użytkowników i stanowią znakomite zabezpieczenie komputera, takich jak Norton, G-DATA, Kaspersky, Bitdefender, Avast, ESET, AVG, Panda, F-secure czy McAfee. Każdy z nich dostarcza pełnej ochrony wraz z dodatkowymi funkcjami, jak na przykład ochrona transakcji online czy ochrona rodzicielska, by każdy mógł korzystać z komputera w pełni bezpiecznie.

Kategorie:
Nośnik:
Stan:
Sortuj:
Na stronie:
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 46 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.