Jesteś tutaj: Blog"> Blog Program antywirusowy - dlaczego musisz go mieć?

Program antywirusowy - dlaczego musisz go mieć?

17:38, dnia 09 lipiec 2021r.
Kategoria: Blog
101
0

Bezpieczeństwo w sieci

Temat bezpieczeństwa i prywatności w sieci jak dotychczas nie doczekał się całkowitego wyczerpania, zewsząd możemy usłyszeć jak powinniśmy uważać na wszystko co robimy, co umieszczamy i jak korzystamy z internetu, aczkolwiek czy to aby wystarczy?

Z pewnością nieraz słyszeliście o tym żeby tworzyć możliwie silne hasła, nie otwierać meili od nieznajomych czy nie dawać się wrobić w wyskakujące reklamy odnośnie wygranej w konkursie. Jasne – to podstawa, ale czy wiecie czym są certyfikaty SSL albo weryfikacja dwuetapowa w systemach bankowości? Jeśli nie, to zdecydowanie powinniście, bo niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a złodzieje potrafią być naprawdę przebiegli.

Logując się do swojego internetowego konta online warto mieć na względzie że wystarczy dobrze sfabrykowana strona internetowa, by nabrać tych mniej czujnych, a przez to stracić wszystkie oszczędności. Bardzo łatwo można jednak temu zapobiec! Wystarczy kliknąć symbol kłódki przy adresie internetowym, by dowiedzieć się czy połączenie jest bezpieczne. Szyfrowanie SSL najczęściej świadczy o wiarygodności strony, a także zapewnia poufność wprowadzanych danych.

Weryfikacja dwuetapowa jeszcze bardziej potrafi utrudnić zadanie potencjalnym włamywaczom, wystarczy przy logowaniu wpisać kod przesłany nam SMS-em! To banalnie proste, a może oszczędzić nam nieprzyjemności nawet jeśli już doszło do wykradnięcia danych.

Programy antywirusowe – rankingi, opinie oraz ceny

Nie sposób nie wspomnieć o tak zbawiennych aplikacjach jak antywirusy. Są to programy które na celu mają wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych. Na rynku spotkać możemy ogromne ilości takiego oprogramowania, w zasadzie każdy producent chciałby, by jego produkt był numerem jeden, ale czy da się je w jakiś sposób porównać? Jak się okazuje – tak! Głównymi filarami pracy każdego programu antywirusowego są dwie rzeczy – monitorowanie i skanowanie.

Monitorowanie to proces który działa nieprzerwanie podczas działania komputera. Obserwuje każdy nasz ruch, analizując czy przypadkiem plik który ściągnęliśmy, bądź strona którą odwiedzamy nie jest zainfekowana i nie próbuje wyrządzić krzywdy naszemu sprzętu. Skanowanie zaś to proces cykliczny, który - co ustalony przez użytkownika interwał czasowy – dogłębnie skanuje wszystkie pliki na komputerze (uwzględniając też te ukryte), poszukując zagnieżdżonych gdzieś wirusów i eliminując je.

Jednak bardzo wielu producentów takich oprogramowań dorzuca dodatkowe funkcje w swoich produktach – szczególnie w płatnych wersjach, których ceny jak się okazuje oscylują w okolicach nawet 40 złotych za rok ochrony! Pozwalają one na monitorowanie bezpieczeństwa sieci w czasie rzeczywistym, sprzątanie zbędnych nam plików, przyspieszenie komputera czy nawet skanowanie naszej poczty.

Jeśli zależy nam na sprawdzonych rozwiązaniach, warto przeszukać internet w poszukiwaniu opinii o danym produkcie. Nikt nie napisze lepszej recenzji niż sami użytkownicy, którzy z pewnością mają już jakiś bagaż doświadczeń w tej materii i doradzą nam ten odpowiedni prog

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*

Dlaczego my

Najwyższa jakość sprzedawanych produktów Pochodzących tylko i wyłącznie od Certyfikowanych dostawców z terenu Polski oraz Unii Europejskiej.
Pewne zakupy  Na każdy zakup w naszym sklepie otrzymają Państwo zawsze Polską Fakturę VAT 23%.
Legalne produkty Wszystkie programy pobiorą Państwo bezpiecznie z oryginalnych źródeł producentów.
Rzetelna firma Od 2017 roku na rynku prowadzimy sklep z tanim oprogramowaniem.
Darmowa i szybka dostawa Czas realizacji zamówienia nie przekracza 24h, klucz produktu otrzymasz wygodnie i bezpiecznie poprzez e-mail.
Bezpieczne transakcje Przez dobrze znane i rekomendowane Przelewy24.pl

Twoje konto

Newsletter

Akceptuję Politykę Prywatności

Przekonaj się jakie proste i szybkie są zakupy z nami!

Kupujesz produkt Otrzymujesz klucz produktu Pobierasz oprogramowanie Instalujesz oprogramowanie

i to wszystko za pomocą licencji na oprogramowanie w postaci kluczy ESD (Electronic Software Distribution).

Licencje w takiej postaci osiągają coraz większą popularność na całym świecie. Klient dokonujący zakupu otrzymuje produkt wyłącznie w postaci klucza licencyjnego lub aktywującego nowy produkt na wskazany przez siebie adres e-mail. Taka forma przesyłki przyspiesza w znaczący sposób czas dostawy oraz aktywacji zakupionego oprogramowania. W odróżnieniu od licencji pudełkowej (BOX) mamy szansę na oszczędność, ponieważ licencja ESD jest tańsza oraz nie ponosimy kosztów przesyłki. Różnica pomiędzy licencją ESD i BOX dotyczy tylko i wyłącznie sposobu dostarczenia nabytego produktu.